Marcin Gostkowski

Marcin Gostkowski

Absolwent Archeologii na Uniwersytecie Warszawskim, Historii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Cywilizacji Śródziemnomorskiej na wydziale „Artes Liberales” również na Uniwersytecie Warszawskim. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu historii krucjat.
 Laureat pierwszego miejsca w   kategorii szkoły podstawowe  w Konkursie Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej w 2018 roku. Od 6 lat nauczyciel historii w szkole podstawowej. W 2011 studiował na Uniwersytecie w Granadzie. W latach 2008-2018 brał udział w badaniach archeologicznych na terenie Polski oraz w Grecji, Sudanie, Egipcie, Jordanii, Izraelu, Gruzji, Armenii, Hiszpanii, Francji, Czechach, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Libanie na Cyprze i Ukrainie.
Popularyzator nauki, współzałożyciel grupy rekonstrukcji historycznej Arkona oraz projektu Pozytywnie Historyczni. Przez dziesięć lat działalności grupy organizował liczne festiwale i warsztaty. Nawiązał współpracę z muzeami archeologicznymi z Norwegii, Szwecji, Danii i Niemiec oraz ośrodkami kulturalnymi i muzealnymi z całej Polski.

Pozdrawiam,

Marcin Gostkowski

tel 666 397 778